Alışverişinizi kolaylaştıracak öneriler

Trendleri takip etmek istiyor fakat aklınızdaki kombini üzerinize uyduramıyorsanız, alışverişinizi kolaylaştıracak ve size yardım edecek önerilerimize göz atın!
Alışveriş yapmak her kadın için çok zevkli bir eylemdir. Ama aradığınızı bulamadığınız için yanlış parçalar satın alıyor ve bunları bir türlü kombin yapamıyorsanız, yardıma ihtiyacınız var demektir. 
İşte alışverişinizi kolaylaştıracak öneriler:
– Kısıtlı vakit strese sokar ve hata yaptırır. Alışverişe mutlaka rahat bir zamanınızı ayırın.
– Tüm mağazayı gezin ve beğendiklerinizin hepsini toplayın, aklınızda kalmasın. Kabin öncesi bir eleme yapın. Sadece en beğendiklerinizi ve içinize sinenleri deneyin. Bu şekilde giysi karmaşasından kurtulmuş, üzerinizdeki giysiyi daha sağlıklı değerlendirmiş olursunuz.
– Deneyeceğiniz giysiye uygun aksesuar ve ayakkabı bulup, onları da kabinde giysiyle deneyin ki kafanızda giysiyle ilgili soru işareti kalmasın. Ayrıca bu şekilde alacağınız parçanın kombine uygun olup olmadığı da ortaya çıkar. Eve gidince sürpriz olmaz.
– Çok beğendiğiniz ve “ İşte budur!” dediğinizi parçayı mutlaka alın. Bu, sizin joker parçanızdır. Gardırobunuzun temelini bunlar oluşturur. 
– Kaliteli, yüksek topuklu, şık bir ayakkabı ve klasik kesimli bir elbise mutlaka edinin. Bunlar, en acil durumlarda çözüm ortağınızdır. Yazlık ve kışlık “kurtarıcı” parçalarınız mutlaka olsun.
Masrafa girmeden, dolabınızı nasıl yenilersiniz?
– Gardırobunuzdaki herşeyden fazlasıyla sıkılmış olabilirsiniz çünkü hep aynı tarzda, aynı parçaları ezbere giyiyorsunuz, değil mi? Oysaki farklı bir yorumla giymekten zevk alacağınız parçalar çıkartabilirsiniz. Denemekten korkmayın, ezberin dışına çıkın!
– Sürekli giydiklerinizi ayırın. Kalan parçaları inceleyip, bunları daha önce birleştirmediğiniz giysilerle birleştirin, farklı kombinler çıkartın.
– İhtiyaç listesini bu işlemden sonra yapın. Bu şekilde işe yarar ve gerçekten ihtiyacınız olan parçaları alırsınız. Eksik neyiniz varsa onu tamamlarsınız. Ayrıca, trendlere uygun bir kaç bişi yeter de artar bile! Böylece, önceki giysilerinizle yeni kombinler yapma imkanı da çıkar. 
Kaynak: pudra. com

Yorum yapın