Brad Pitt Kimdir?

BRAD PİTT

 KİMDİR?

DOĞUM TARİHİ: 18 Aralık 1963
DOĞUM YERİ: ShawneeOK, ABD

YAŞI: 53
BURCU: Yay

BOYU ve KİLOSU: 180 cm., 78 kg.
Hakkında

Brad Pitt, Moneyball (Kazanma Sanatı), Fight Club (Dövüş Kulübü), Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi, Dünya Savaşı Z ve Soysuzlar Çetesi gibi filmlerde başrol oynayan Hollywood yıldızıdır. 1995 yapımı 12 Maymun’da Jeffrey Goines rolüyle 1996’da En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Altın Küre ödülünü kazanmıştır. Ayrıca Ocean’s Eleven üçlemesinde Rusty Ryan karakteriyle rol almıştır.
Şöhret Öncesi

Lisede golf, tenis, güreş, yüzme ve tartışma takımlarında yer alan aktif bir öğrenciydi. Oyunculuğa duyduğu heves nedeniyle gazeticilik eğitimini yarıda bırakmıştır. 1991 yapımı Thelma ve Louise’deki otostopçu rolü kariyerinin yükselişe geçmesini sağlamıştır.
Diğer Ayrıntılar

Ülkemizde’de çok popüler olan 80’lerin dizisi Dallas’ın 11. sezonunda Randy rolünde oynamıştır. Kariyerinin en keyifli oyunculuk rollerinden biri olduğunu söylediği Tyler Durden karakterini yarattığı için Fight Club’ın yazarı Chuck Palahniuk’a teşekkür etmiştir. 1995 ve 2000 yıllarında 2 kez People Dergisi tarafından dünyanın en çekici erkeği seçilmiştir.
Aile Hayatı

, Sevgilisi

Yedi yılın ardından, 2005 yılında oyuncu Jennifer Aniston ile olan evliliği bitmiştir.Aynı yıl yeni sevgilisi Angelina Jolie ile çıkmaya başlamış ve çift 2020 ’de evlenmişdir. Çiftin MaddoxPaxZaharaShiloh ve ikiz olan Knox ve Vivienne adında 6 çocukları vardır. Maddox, Pax ve Zahara’yı evlatlık edinmişlerdir. Jolie, Eylül 2020 ‘da kendisinden boşanma davası açmıştır. 2020 ’da Kate Hudson ve 2020 ’de Sienna Miller ile ilişkisi olduğuna ilişkin dedikodular basında yer almıştır.

Onunla İlişkili
1994 yapımı Interview with the Vampire  (Vampirle Görüşme) adlı dram filminde Tom Cruise ile birlikte oynamıştır.
Brad Pitt yabancı erkek oyuncular, ABD doğumlu ünlüler18 aralık doğumlu ünlüler ve yay burcu ünlülerlistesinde yer almaktadır. Brad Pitt hakkında başka bilgilere sahipseniz yorum yazarak çeriği geliştirmemize katkıda bulunabilirsiniz. 

Yorum yapın