Bu 4 farklı arkadaş herkesin olmalı

Geleneksel, modacı, doğal ve güçlü… Bu dört arkadaş herkesin hayatında mutlaka olmalı!
Sizin için en iyi arkadaş modellerini açıklıyoruz… İşte herkesin hayatında olması gereken arkadaş tipleri: 
Geleneksel arkadaş
Geleneksel model; bizi diğer herkese göre daha iyi tanıyan, birkaç dakikada moralimizi düzeltip, akıl vermede üzerine tanınmayan arkadaşlarımızdır. Bu arkadaş modeli size karşı yüzde yüz saf, sadık ve çıkarsız bir sevgiye sahiptir. 
Geleneksel arkadaşlardan birincisi annedir! Bizi katıksız şartsız en saf seven annemiz bizi aslında en iyi anlayan ve iyiliğimizi en çok isteyen dostumuzdur. Her ne kadar zaman zaman fikirlerimiz çatışsa da annemiz bizim her anımızı içten paylaşan arkadaşımızdır. Yaş ilerledikçe bunu fark etmek çok daha kolay olur! İkinci geleneksel model ise bebeklik arkadaşıdır. Her şeyin ilkini beraber yaşadığınız (muhtemelen çocukken kan kardeş olduğunuz), sizin her halinizi bilen ve sizin her halini bildiğiniz bebeklik arkadaşınız… O da yaşınız ilerledikçe bazı konularda birbirinizden uzaklaşsanız bile asla vazgeçemeyeceğiniz, kardeşiniz gibi seveceğiniz ve size tüm sevgisini sadık bir şekilde verecek dosttur.
Modacı arkadaş
Modacı arkadaş; bizi tüm gündelik sıkıntılarımızdan uzaklaştıran, yeni trendlerle tanıştıran en keyifli arkadaşlarımızdır. Bu arkadaş modeli enerjisiyle sizleri mutlu edecek, fikirleriyle vizyonunuza zevk katacaktır.
Modacı arkadaşlar girdiği her ortamda ışığıyla tüm ilgiyi üzerine çekmeyi başaran, konuşmasıyla herkesi etkileyebilen bir enerjiye sahiplerdir. Bize can sıkkınlığının ne olduğunu unutturup, en çok kahkahayı onların yanında atmamızı sağlarlar. Giydikleri giysilerden tutun yaptıkları yemeklere, takip ettikleri konserlerden tutun okudukları kitaplara kadar her şeyleri dikkat çekici, çarpıcı ve zevk sahibidir. Onlarla ve onların enerjisiyle arkadaş olmak gözünüzüm gönlünüzün açılmasına da, kendinizi bu tip alanlarda geliştirmenize de faydalı olacaktır. Tek dikkat etmeniz gereken aranızda bir kıskançlık olmaması, komplekslerin yüz göstermemesidir.
Doğal arkadaş
Sorduğunu her soruya, sizin incinmenizi göze alarak da olsa, açık yüreklilikle yanıt veren arkadaş modeli… Doğal arkadaşlar adından da anlaşılacağı üzere oldukları gibidirler; dostunuzla aranızda yalan, üçkağıt, düzenbazlık, dolambaçlar olması pek mümkün değildir.
Doğal arkadaşların sahip olduğu en temel özellik dürüstlüktür. Dürüst bir dosttan da hiçbir zaman kolay kolay zarar gelmez. Bu tip arkadaşlar genelde fikir alınacağı zaman danışılan en güvenli kaynaklardır. Sorduğunuz sorulara verdikleri yanıtlar zaman zaman kırıcı da olsa, unutmayın ki başkaları gibi fikrini saklayıp yalan yanlış konuşmuyor, gerçekten ne düşünüyorsa onu söylüyordur. Bunu yaparken sizi kırmayı bile göze alıyordur… Dolayısıyla kafanızın karıştığı ve objektif bir görüşe ihtiyacınız olduğu her durumda hemen doğal arkadaşınızla irtibata geçmenizi öneririz!
Güçlü arkadaş
Hem bekar, hem de iş kadını arkadaş modelini bu kategoriye koyuyoruz. Ortak özellik olarak da kişisel başarı, yalnızlıkla başa çıkabilme, tek başına ayakta durabilme ve hayatlarını istedikleri gibi yönetebilmeyi belirliyoruz.
Bu arkadaşlar bazı açılardan zordur. Mesela iş kadını arkadaşınız her buluşmanız geç gelir, dalgınlıktan söylediğiniz her şeyi unutur, vs. Her zaman bahanesi de hazırdır: “Kusura bakma, iş yüzünden o kadar yoğunum ki”! Ama bu tip arkadaşlar size tahmin edebileceğinizden fazla şey katarlar; motivasyonu, güçlü olmayı, mantıklı düşünmeyi, disiplini en iyi onlar bilirler. Bir de bekar arkadaşlar vardır; hem özgürlüklerine düşkün, sadece kendilerini düşünen ve istedikleri gibi plan yapanlar, hem de eğlenmesini en iyi bilen, her partiden haberdar, telefonu susmak bilmeyenler… Bekar arkadaşlar eğlenmeye ihtiyaç duyduğunuzda ve bunu onunla dozunda yaptığınızda size oldukça güzel vakit geçirecek arkadaşlardır. Ayrıca size tek başına ayakta kalabilmenin gücünü kanıtlayacaklardır. Tek tehlikesi onun hayatına imrenip hata yapmanız veya bazı konularda sizi anlamadığını düşünmeniz…
Kaynak: pudra. com

Yorum yapın