Charlie Puth Kimdir?

CHARLİE PUTH KİMDİR

DOĞUM TARİHİ: 2 Aralık 1991
DOĞUM YERİ: Rumson, NJ, ABD

YAŞI: 26
BURCU: Yay

BOYU ve KİLOSU: 175 cm., 70 kg.
Hakkında

Kendine ait YouTube kanalı CharliesVlogs üzerinden kendi bestelerini seslendirerek üne kavuşmuş şarkıcı ve bestecidir. Hızlı ve Öfkeli 7’nin film müziği See You Again’i Wiz Khalifa ile birlikte seslendirmiş ve şarkının videosu YouTube üzerinden 3 milyarı aşan rekor izlenme sayısına ulaşmıştır. Attention ve One Call Again en bilinen şarkıları arasındadır.
Ünlü Olmadan Önce

Tam adı Charles Otto Puth Jr.’dır. YouTube hesabını 9 Eylül 2009’da oluşturmuş ve o yılın Aralık ayında ilk videosunu yayınlamıştır. Kanalını bir müzik kanalına dönüştürmeden önce  müzik videoları ve vlog’ları karışık olarak yayınlamıştır.
Diğer Ayrıntılar

Charlie Puth, 2020 ’da Nine Track Mind adlı ilk albümünü piyasaya sürmüştür. Bu albümde yer alan Marvin Gaye adlı şarkıyı Meghan Trainor ile birlikte seslendirmiştir. Attention adlı single şarkısı 2020 ’de ABD Billboard Hot 100’de 5 numaraya kadar yükselmiştir. 2 yaşında bir köpeğin saldırısına uğramış ve bu durum sol göz kapağında kalıcı bir ize neden olmuştur.
Aile Hayatı, Sevgilisi

New Jersey Berklee Müzik Koleji’nde tam burslu olarak okumuştur. Stephen adında erkek ve Mikaela adında kız kardeşi vardır. 2020 ’de Meghan Trainor ve 2020 ’da Bella Thorne ile aşk yaşadığına ilişkin basında haberler çıkmıştır.
Onunla İlişkili

Çıkış albümünde de yer alan We Dont Talk Anymore adlı şarkıyı Selena Gomez ile birlikte seslendirmiştir.

Charlie Puth yabancı erkek şarkıcılar, ABD doğumlu ünlüler, 2 aralık doğumlu ünlüler ve yay burcu ünlüler listesinde yer almaktadır. Charlie Puth hakkında başka bilgilere sahipseniz yorum yazarak içeriği geliştirmemize katkıda bulunabilirsiniz.  

Yorum yapın