Cinsellikle ilgili merak edilen sorular

Seks için en uygun zaman nedir? Erkekler her zaman yatakta kendine güvenir mi? Hepsinin yanıtları burada!

İşte cinsel yaşamınızla ilgili sormaya çekindiğiniz soruların yanıtları…

Seks için en uygun zaman nedir?
En uygun zaman ikinizin de birbirinizi istediği zamandır. Günlük tempo içinde, ev-iş diye koşturmak birbirinize daha az zaman ayırmanız anlamına gelmez. İlişkinin, sevginin temelinde dokunmak vardır ve dokunmak ikinize de iyi gelecektir. Sabah saat 7 ve uyanıp işe gitmeniz gerekiyor. Güne başlamak için can atmıyor olabilirsiniz, ama bunu değiştirmek elinizde. 5 dakika daha fazla uyuyarak zaman geçireceğinize sabah sporuna ne dersiniz? Bu 5 dakikayı sevdiğinize ayırarak güne merhaba deyin. Onu öperek uyandırın. Öneri: sabah güzel bir nefes için bir paket naneli sakızı başucunuzda bulundurun.

Yeterince seks yapıp yapmadığımızı nereden bilebilirim?
Bunu anlamak zor olabilir. Karşılaştırma hatasına asla düşmeyin. Eski ilişkilerini değerlendirip, daha mı az, yoksa daha mı çok seks yaptığınızı hesaplamanız gereksiz. En güzeli partnerinize, cinsel yaşamınız hakkında ne düşündüğünü sorun. Cevabı ne olursa olsun, sakin olun. İyi bir ilişkiniz olmasını istiyorsanız, arada sırada mutlaka sorunlarınızı ele almalısınız. Uzmanlara göre, sorunları çözmeyip ileri gitmeye çalışan çiftler hata yapıyor, çünkü sorunlarını zamanla artıyor ve çözülmez hale geliyor.

Ne zaman ‘PAP SMEAR’ testi yaptırmalıyım?
Düzenli cinsel hayatı olan kadınların her sene ‘PAP SMEAR’ testi yaptırması gerekiyor. Bu test rahim ağzı kanserinin erken teşhisinde büyük önem taşıyor. Ne yazık ki birçok kadın bu hayati önem taşıyan testi yaptırmayı ihmal ediyor.

Erkekler her zaman yatakta kendine güvenir mi?
Hayır. Tıpkı kadınların olduğu gibi erkeklerin de kendine güvenmedikleri tarafları vardır. Nasıl biz “yoksa kalçam çok mu büyük, bacaklarım çok mu çarpık” gibi düşüncelere kapılıyorsak aynı sorunu erkekler de yaşar. Böyle durumlarda sevgilinize sıkıca sarılıp onu ne kadar beğendiğinizi, onu ne kadar mükemmel bulduğunuzu söyleyebilirsiniz.

Kadınların 30 yaşından itibaren yatakta daha iyi olduğu doğru mu?
Hayır, böyle bir kural yok. Ama genellikle 30’undan sonra kadınların iş hayatları ve kişilikleri daha çok oturduğundan, bu kişiliklerine ve bedenlerine de yansır. Kendinizi daha çok sevdiğinizde enerjiniz de hem ruhen hem de bedensel olarak çok daha yüksek olacaktır. Kendine güvenen ve ne istediğini bilen kadınlar her zaman çekicidir ve bu cinsel yaşamlarına da yansır.

Cinsel yolla bulaşan hastalıklarla ilgili test yaptırıp yaptırmadığını nasıl sorabilirim?
Bu tür bir konuşmayı sorumluluk sahibi her kadın yapmalı. Partneriniz güvenilir biriyse, temiz olduğundan emin olsanız da, bir doktor raporu görmek istemeniz doğal. Şaşırıp bozulursa, bu konunun onunla ilgili olmadığını, kişisel algılamamasını gerektiğini söyleyin. Bu olayın güvenip güvenmemekle ilgisi olmadığını da belirtin. Maalesef birçok erkek bu hastalıkların neler olduğunu bile bilmez, ama bu sizi kararınızdan vazgeçirmemeli. Aynı zamanda, bu tür bir testin sonuçlarını o da sizden isteyebilir, buna hazırlıklı olun.

Cinsel ilişkiden sonra koşarak banyoya gidiyorum. Bu partnerimi rahatsız eder mi?
Bunun nedeni idrar yolu enfeksiyonu korkunuz mu? Öyleyse, haklısınız. Çünkü ilişkiden sonra yarım saat içinde mutlaka yıkanmanız gerekir. En kolay yöntem, yatağın yanında birkaç temizleme mendili bulundurarak onları seksten sonra kullanmaktır. Temizlik olayını abartmayın ki onun pis olduğunu düşündüğünüzü sanmasın.

Nefes tekniği gerçekten orgazmı kolaylaştırır mı?
Nefes, kalp atışlarını ve kan basıncını etkilediği için, cinselliğinizi de etkiler. Sevgilinizle yatağa girmeden önce, birkaç nefes egzersizi deneyebilirsiniz. Derin bir nefes alın. Çektiğiniz nefesi, yavaş yavaş geri verin. Bu egzersizi birkaç defa tekrarladıktan sonra büyük bir rahatlama hissedeceksiniz.

Bir türlü orgazma ulaşamıyorum ne yapmayım?
Birçok kadın bu sorunu yaşıyor. Uzmanlar yatağa girerken tamamen rahatlamayı önerirken, bunu hayata geçirmek oldukça zordur. Beyin ‘rahatla’ komutuna cevap veren bir makine olmadığı gibi, vücut da otomatik olarak orgazma ulaşan bir robot değildir. Orgazmı kolaylaştırmak istiyorsanız, ilk önce orgazm takıntısından kurtulup, cinselliğin bütününden zevk almaya bakın. Rahatlamaya çalışın. Mum ışıkları, ılık banyolar, cinselliğe uygun bir ortam büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

Kaynak. pudra. com

Yorum yapın