Emzirirken kilo vermek için ne yapmalıyız?

Güzel bir hamilelik geçirdiniz ve sonuna geldiniz hatta bebeğinizi sağlıklı şekilde kucağınıza aldınız. Bebeğiniz artık karnınızda olmadığı için,  hamilelikte almış olduğunuz kiloları sağlıklı şekilde verme zamanınız geldi. Şimdi yapmanız gereken öncelikle bebeğinizin karnının aç kalmaması için sütünüzü  bollaştırmaktır.. Böylece hem siz sağlıklı şekilde kilo verirken  bebeğiniz tok bir şekilde kilo alımını sürdürecektir. Unutmayınız ki bebeği emzirmek en iyi kalori yakma yöntemidir. Çünkü emziren anneler yarım saat tempolu yürümüş kadar kalori yakar. Bunların yanında daha hızlı kilo vermek istiyorsanız aşağıda yer alan tariflere bir göz atın. Üstelik bu tarifler sizin aç kalmadan ve günlük beslenmesini yanında ek olarak tüketeceğiniz bir listeden oluşuyor. Lütfen ağır diyetler yapmaktan kaçınarak bebeğinizi düşünerek beslenme düzeni oluşturunuz çünkü sağlıklı bir anne sağlıklı bir evlat yetiştirir.(diyet hastalıkları örnek verilmiştir diğer doktor kontrolündeki hastalıklar söylenmemiştir.)
ceviz ile zayiflama
Ceviz suyu ile zayıflama yöntemi nasıldır?
Ceviz suyu ve içindeki ceviz emziren bir annenin ihtiyaç duymuş olduğu tüm vitamin ve mineralleri içerir. Hamilelik ve emzirme döneminde rahatlık ile uygulayacağını ceviz suyu sizin aynı zamanda kötü kolestrolünüzün de düşmesini de sağlayacaktır. Çünkü ceviz suyu içeriğinde ki maddenin suya geçmesi ile kan içindeki kolestestrol seviyesini düşürmektedir. Ceviz suyu hazırlamak için ılık bir suyun içine 1 adet kırmış olduğunuz cevizi içini koyun ve ağzını kapatarak bir gece bekletin. Ertesi gün sabah ilk iş olarak bu suyu için. Ceviz suyu bağırsak hareketinizi artıracağı için kabızlık sorununa da iyi gelecektir. 
Dereotlu yoğurt kürü ile zayıflama yöntemi nasıldır? 
Dereotu Anne sütünü artıran en önemli bitkiler arasında yer alır. Gün içinde bol miktarda yenilen dereotu hem sizin sütünüzü artıracak hemde kilo vermenizi hızlandıracaktır. Ayrıca güçlü bir ödem artırıcı özelliği olan dere otu yağ yakımı ile ünlü olan yoğurtla birleşerek emziren kişinin kolay şekilde kilo vermesini sağlayacaktır. Bunun için 2 yemek kaşığı kadar dereotunu güzelce doğrayın ve 1 kase yoğurtla karıştırın. Bu karışım yatmadan önce yemeye özen gösterin. Özellikle ikindiden sonra yerseniz yoğurdun tok tutma özelliği sayesinde akşam fazla bir şey yemeden yatmış olursunuz.
sut ile zayiflama

Tarçınlı süt ile zayıflama yöntemi nasıldır? 
Sütün içeriğinde bol miktarda vitamin bulunur ve bu vitaminler emziren ve hamile olan herkesin ihtiyaç duymuş olduğu vitaminleri vücuduna almasını sağlar. Protein, potasyum, magnezyum, kalsiyum gibi vitaminlerden zengin olan süt emziren annelerin kolay şekilde de kilo vermesini sağlayacaktır. Ayrıca tarçında hem şeker düşürücü özelliği vardır hemde rahimin toparlanmasına yardımcı olur. Bu karışımı hamile olan bayanların tüketmesi yasaktır. Çünkü tarçın rahim düzenleyici olduğundan dolayı erken doğum riskini artırabilir. Süt güçlü bir zayıflama çzellişği taşır bu özellik şekeri dengede tutan tarçın ile birleşince, hem şeker ihtiyacı karşılanmış olur hemde emziren anne kolayca kilo vermiş olur. Tarçınlı süt yapmak için bir bardak ılık veya soğuk süte bir tatlı kaşığı kadar taröın koyun ve karıştırın. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere için. 

Rezene çayı ve papatya çayı ile zayıflama yöntemi nasıldır?
Rezene ve papatya çayı sizin sütünüz vasıtası ile bebeğe geçeceği için ilk olarak bebekte gaz sorunlarına çok iyi gelecektir. Ayrıca uyku düzenini de sağlayan bu bitkiler aynı zamanda sizin sağlıklı şekilde kilo vermenizi de kolaylaştıracaktır. Bunun için günde iki fincan kadar bu çaylardan içebilirsiniz. Ayrıca rezene ve papatya anne sütü artırıcı özellikleri bulunur. 
papatya ile zayiflama
 Su içerek zayıflama yöntemi nasıldır?
Anne sütünü artıran en önemli kaynak hiç şüphesiz sudur. Çünkü sütün neredeyse tamamı sudan oluşur. Bu yüzden emziren anneler gün içinde 3 litre kadar su içmeleri gerekir. Su içdikçe vücut fonksiyonlarınız da daha sağlıklı şekilde çalışacak ve idrar ile fazla yağlarınızı vücuttan uzaklaştıracaksınız.  Bunu yapamıyorsanız eğer, gün içinde her saat başı yarım litre su içmeyi kendinize program edin. Böylece kolay şekilde su içerek kilo vereceksiniz. 

Yorum yapın