Eren Bülbül

Trabzon ili Maçka ilçesi Köprüyanı Mahallesi’nde bulunan Vazelon Manastırı civarında kolluk kuvvetleri ile bölücü terör örgütü PKK arasında yaşanan sıcak çatışma sonrasında PKK ile birlikte olan bir grup terörist erzak çalmak için civar alanda bulunan bir eve girmişlerdir. Bu esnada terörist grubu erzak çalarken bu olayı gören Eren Bülbül ihbar etmek için kolluk kuvvetlerine haber vermiştir. Bunun sonucu Eren Bülbül erzak çalınan evi göstermek için kolluk kuvvetleri ile birlikte giderken PKK’lılar tarafından tekrar yaşatılan hain bir saldırı sonucu Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik ile birlikte şehit olmuştur.

Eren Bülbül’ün Failleri

Giresun ili Güce ilçesi kırsalında 31 Mayıs 2018’de yapılan bir operasyon sonucu gri kategori içerisinde yer almakta olan “Soreş” kod adı ile bilinen Barış Coşkun ve “Berxwedan” kod adı ile bilinen Bedrettin Çeliker öldürülmüştür.

Eren Bülbül neden öldü? Eren Bülbül, PKK’lı terör grubu içerisinde hain saldırıyı gerçekleştiren Barış Coşkun ve Bedrettin Çeliker tarafından öldürülmüştür.

Eren Bülbül vurulma anı yanında olan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik, Bülbül’ü korumak için vücudunu siper etmiştir. Fakat 41 mermi ile olay mahalinde şehit olan Ferhat Gedik, Bülbül’ü koruyamamış onunla birlikte tüm Türkiye’nin kahramanı olarak anılmıştır.

Daha sonra ki vakitlerde 15 Temmuz 2018 tarihinde ise Gümüşhane ilinin Kürtün ilçesi içerisinde kolluk kuvvetleri tarafından yapılan bir operasyonda saldırının bir diğer failleri olan “Zeynel” kod adı ile PKK içerisinde bilinen Mehmet Yakışır ve “Rodi” kod adı olan Levent Dayan öldürülmüştür.

Eren Bülbül’ün faillerinden olan Mehmet Yakışır, PKK’nın Karadeniz sorumlusu olarak bilinmektedir. İçişleri Bakanlığı tarafınca aranan “En Çok Aranan Teröristler” listesi içerisinde kırmızı kategoride aranmaktadır.

Failler öldürmesi ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabında konu ile alakalı paylaşımlarda bulunmuştur. Bu paylaşım içerisinde “”Eren Bülbül, şimdi rahat rahat ismini anabiliriz. O kalleşler cehennemde, sen cennettesin. Kahraman jandarmamızı kutluyorum. PKK’nın sözde Karadeniz bölge sorumlusu ‘Zeynel’ kod adlı (kırmızı liste) Mehmet Yakışır ve ‘Rodî’ kod adlı Levent Dayan öldürüldü.” Bulunmaktadır.

Yorum yapın