Evlilikleri canlandırmaya yönelik fikirler

Eşinizle stresli günler mi geçiriyorsunuz? Sizin için derlediğimiz masaj ve seksten gezmeye kadar önerileri değerlendirin…
Dışarıda yorucu bir mücadele içinde olduğunuz iş hayatı, evde çocuğunuz varsa çocuklarla, yoksa da evin işleriyle uğraşmaktan, eşinizle birbirinize zaman ayıramaz hale mi geldiniz? Ya da fiilen birliktesiniz ama güzel zaman geçiremediğiniz için birbirinizi uzun zamandır görmüyormuş gibi mi hissediyorsunuz? Siz galiba epey stresli günler geçiriyorsunuz. Bu stresinizi atmak için de çift olarak kendinize bir terapi uygulasanız fena olmaz. Pudra.com’un sizler için hazırladığı çiftlerin stres atma kılavuzuna bir göz atın. İçinden birkaçı size göre olabilir. 
Bol köpüklü banyo keyfi 
Buna hep üşeniyorsunuz, değil mi? Kısa sürede duş almanın pratikliğinden memnun olabilirsiniz ama eşinizle uzun bir küvet keyfinin ilişkinize katacağı artıları hesap etmelisiniz. Çocukları büyükannelerine gönderdiğiniz bir günü eşinizle kendinize ayırın ve küveti doldurmaya başlayın. Buna hiçbir erkek hayır demez. Ancak sakın köpüklerin altında gündelik sorunlardan, çocukların ders başarısından filan konu açmaya kalkmayın. Unutmayın, bugün sizin stres atma gününüz! 
Birbirinize masaj yapın 
Uzun ve yorucu bir günün ardından siz de eşiniz de masajı hak ettiniz. Hadi şimdi ışıkları kısın ve sırayla birbirinize rahatlatıcı masaj uygulayın. Masaj konusunda çift olarak konforunuza düşkünseniz, bir masaj salonuna gidebilirsiniz. 
Seks yapın 
Seksin iyi bir egzersiz yöntemi olması, sağlığa iyi gelmesi, insanı güzelleştirmesi bir yana, en iyi stres atma aracı olduğu da bilimsel olarak kanıtlandı. Siz de çift olarak stresinizi gidermek için bilimin çağrısına kulak verin(!) Düzenli seks sayesinde stresle birlikte yüksek tansiyon sorununuzun bile üstesinden gelebilirsiniz. 
Dışarı çıkın 
Dışarı çıkmak deyince aklınıza bir alışveriş merkezine ya da ikinizden birinin ailesini ziyarete gitmek mi geliyor? Bu şekilde zaman geçirmenin, birbiriniz açısından doyurucu ve keyif verici olmayacağını söyleyelim. Hayatınızda farklılıklar yaratmaya çalışın. Örneğin doğa yürüyüşüne veya balığa çıkın. Ya da her ikiniz de elinize fotoğraf makinelerinizi alın ve çekim yapın. 
Karaoke yapın 
Hep yapmak istediğiniz karaoke barda eğlenme fikrini bu defa ertelemeyin. Ya da daha önce arkadaşlarınızla gittiyseniz bu defa sadece eşinizle gidin. Çünkü bu şekilde içinizden birinin karaoke yapmaktan kaytarma, kalabalığın arasında görünmez olma şansı kalmayacak. Elinize mikrofonu alma konusunda birbirinize destek olun ve şarkılara eşlik ederek (ya da edemeyerek) eğlenmenin tadını çıkarın! 
Aranıza mesafe koyun 
Sürekli birlikte zaman geçirmek de bazen aranızdaki gerilimi artırabilir. Örneğin ikiniz de tatildesiniz diye bütün bir hafta sonu boyunca her şeyi birlikte yapmak zorunda değilsiniz. Bazen yalnız kalmak, birbiriniz açısından daha fazla yarar sağlar. Örneğin, birlikte evin bir tamirat işi üzerinde uğraşıyorken eşiniz sizi strese sokacak şekilde bir acelecilik içindeyse, aranızda bir iş bölümüne gidin ve ayrı ayrı mekanlarda işlerinize devam edin. Birlikte çalışırsanız karşılıklı olarak gerilmeye devam edeceğinizi kibarca anlatın. 
Bir çılgınlık yapın 
Hiç plan program yapmadan şehirlerarası trene, otobüse ya da vapura binin. O güne kadar hiç gitmediğiniz bir yere yolculuk yapın. Sizi strese sokan şehirden uzaklaşıp bambaşka bir yerde baş başa kalmak öyle iyi gelecek ki… 
Siz de önerilerinizi aşağıdaki kutuya yorum yazarak okuyucularımızla paylaşabilirsiniz…
Kaynak: pudra. com

Yorum yapın