Gribe Ve Soğuk Algınlığına İyi Gelen Çay

Hastalıklara Karşı Koruyucu Kış Çayı
Son yılların çok önemli hastalıkları arasına giren grip genç yaşlı herkesi rahatsız ediyor. Özellikle cocuk ve yaşlıları hedef alan bu hastalıklar genellikle hava yolu ile bulaşıyor. Sadece grip değil kış hastalıklarında soğuk algınlığı da azımsanmayacak kadar kötü etkiliyor her kesimden bireyi.

Çağımızın adeta vebalı hastalığı olarak da bilinen gribin her yıl yeni bir türü ortaya çıkıyor. Bir sene bakıyoruz tavuk gribi öteki seneye geçtiğimizde bu grip oluyor domuz gribi. Bu yüzden her sene daha da güçlenerek karşımıza çıkan grip ve türünde ki hastalıklara karşı bağışıklık sisteminizi korumamız gerekiyor.

Hastalıklara karşı korunmak için en önemli olan hiç şüphesiz temizliktir. Çünkü mikroplar hijyenli ortamlarda yaşayamaz ve hemen ölürler. Temizlikten sonra ise yine bağışıklık sistemini güçlendirecek unsurlar gereklidir. Bağışıklık sistemi güçlenmesi için de öyle zorlu işlemlere gerek yok bazı unsurların yapılması Bu konuda fazlası ile yardımcı olacaktır. Örneğin düzenli ve dengeli beslenerek, mevsimine uygun sebze ve meyve tüketmek, zararlı kola ve törendeki besinleri yememek   bağışıklık sisteminin güçlenmesi için en önemli unsurlardır.

//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bağışıklık sistemini birde bozan bir durum vardır ki; bu durum gelecek on sene sonra bir hastalık olarak ortaya çıkacağına dahil bir çok  uzmanın ortak görüşüdür. Bu hastalık  ise gereksiz antibiyotik kullanımına karşı olan antibiyotik direnci hastalığıdır. Bu hastalığa göre gereksiz en ufak durumda antibiyotik kullanan kişilerin vücudu antibiyotiğe karşı bağışıklık kazanacak ve antibiyotik kullanılsa dahil hiç bir hastalığa fayda sağlamayacaktır. Ölümcül sonuçlarda olacağı için gereksiz doktor önermedikçe antibiyotik kullanılmaması gerekir. Bugün sizlere antibiyotik gibi faydalı olan bir çay tarifi vereceğiz. Bu çay o kadar faydalıdır ki ( Çok kez denenmiş ve etrafda herkese bu tarif verilmiştir sonuçlar ise antibiyotiksiz tedavi sağlanmıştır.) hem lezzeti ile hem de sağlığa yönü ile bir çok hastalığı tedevi etmiştir. ( Doktorunuzun önerdiği bir tedavi varsa uygulayınız ve bu tarifi de doktorunuza danışınız eğer ciddi bir hastalığınız varsa kalp tansiyon gibi bu tarz bitkisel tedavi için doktorunuzdan izin alınız)

Hastalıklara karşı koruyucu bitkisel çay tarifi
Malzemeler
15 gram yani iki tutam Ihlamur
10 tane Kuş burnu
Yarım portakal kabuğu
1 tutam ayva yaprağı
Yarım mandalina kabuğu
Yarım limon kabuğu ile birlikte
2 çubuk tarçın
1 parmak kadar zencefil kökü
1 çay kaşığı zerdeçal
1 çay kaşığı karanfil
1 çay kaşığı kekik
1 çay kaşığı nane
1 adet keçi boynuzu
5 bardak su

Bal
Karabiber

Hazırlanışı
1. Suyu çağdanlığa koyuyoruz ve üzerine bal ve karabiber hariç tüm malzemyi yıkayarak ekliyoruz.
2. Su kaynamaya başladıktan tam olarak 5 dakika sonra ocağı kapatıyoruz.
3. Çay 5 dakika kadar daha dinlensin ve ardından bardağa cayi döküyoruz ve bal ile tatlandırıyoruz.
Üzerine de karabiberi ekleyip afiyetle içiyoruz afiyet olsun. Bu çay tarifi ile en zor kış hastalığı çok kolay şekilde iyileşiyor tarifi bana veren rahmetli babaanneme sonsuz teşekkürler.

Yorum yapın