Güzelliğiniz için son trendler

konu baslik
Geceleri partiye gittiğim zaman, sabah gözlerim şiş uyanıyorum. Sabahları gözlerime uygulayabileceğim bir yöntem var mı?

Göz çevresinde oluşan şişliklerden birçok ünlü de şikayetçi. Jamie-Lynn Sigler ve Lindsay Lohan gibi ünlüler New York Gansevoort Hotel’de bulunan G Spa’da parti sonrası göz çevrelerinde oluşan şişlikler için doğal bir yöntem uyguluyorlar. Bunu siz de evinizde kolaylıkla uygulayabilirsiniz. 

Malzemeler:
1 adet küçük boy doğranmış salatalık
1 çay kaşığı kahve
1 yemek kaşığı papatya çayı

Hazırlanışı:
Tüm malzemeyi karıştırın ve iki parça sargı bezine sarın. Donması için buzdolabına koyun. Gözlerinizin üzerine dondurduğunuz sargı bezlerini koyarak 20 dakika bekleyin.

Lens kullandığım için gözlerimde donuk bir ifade var. Bu görünümü yok etmek için nasıl makyaj yapmamı önerirsiniz?

Lens kullanıcılarının gözlerinde donuk ifade oluşması, kullanılan lensin kalitesiyle ilgilidir. Gözlerinizde parlak bir görünüm yaratmak için göz içlerinize beyaz göz kalemi uygulayabilirsiniz. Far seçiminizi açık tonlardan koyu tonlara doğru yapmalısınız. Mavi-lacivert, gri-füme, lila-morgibi tonları kullanmaya dikkat edin. Makyajınızı siyah maskara uygulayarak tamamlayın

Parfüm kokusunun daha kalıcı olması için ne yapmalıyım? Parfüm şişemi saklama yöntemimle kalıcılığı arasında bir bağlantı var mıdır?

Hava ve gün ışığı ile temas eden parfümlerin dayanma süresi azalır. Parfüm şişelerinin kapaklarını kullandıktan sonra sıkıca kapatmak ve parfümleri kutularında muhafaza etmek gerekir. Parfüm şişeleri buzdolabında saklanmamalıdır. Böylece parfümleriniz 6-12 ay arasında tazeliğini koruyabilir. Parfüm ciltte yaklaşık 3 saat boyunca kalabilir. Duş aldıktan sonra nemlendirici üzerine parfüm kullanırsanız, kalıcılığını uzatabilirsiniz. Parfümünüzün etkisini arttırmak için boyun, dirsek içi, kulak arkası ve bilek bölgelerine uygulamalısınız.

Tatilden döndükten sonra yüzümde ve vücudumda güneş lekeleri oluştu. Bu lekelerden kurtulmak için ne yapmalıyım?

Uzun süre güneş ışınlarına maruzkalan ciltlerde lekelenme yada pigmentasyon gibi sorunlar görülebilir. Lekelerin oluşmaması için bol miktarda güneş koruyucu ürün kullanarak güneşe çıkılmalıdır. Koruyucu kullandığınız halde koyu renkli lekelerin oluşmasına engel olamıyorsanız, leke giderici krem kullanabilirsiniz.

Yorum yapın