İbrahim Saraçoğlu Doğal Öksürük Şurubu Tarifi

Oksuruk nasil gecer

Öksürük özellikle kış aylarında yoğun şekilde yaşanan ve kişinin hayatını olumsuz şekilde etkileyen bir durumdur. Öksürüğe neden olan durum  değişkenlik göstererek  ufak bir mikrop da olabiliyor ciddi bir ciğer enfeksiyonuda olabiliyor. Bu yüzden öksürük nedeninin uzman bir hekim tarafından değerlendirilip teşhisi konulması gerekir. Öksürük  solunum yollarının açılması ve solunum yollarına bulaşmış olan mikrobun ciğerlere zarar vermesini önlemek için yapılan istem dışı harekettir. Kişi öksürdüğünde mikrobu dışarı atarak ciğerlerini korumuş olur.

Öksürme şekli ise iki şekilde olur birincisi kuru şekilde olan ve ikincisi balgamlı şekilde olandır. Balgamlı öksürükler için balgamın dışarı atılmasını sağlayacak ilaç veya bitkisel bir tedavi uygulanması gerekir. Çünkü balgam eğer öksürük şurubu ile kesilir ise, solunum sistemini etkileyerek ciddi bir hastalığa dönüşür. Bazen öksürmeler balgamın dışarı daha kolay şekilde atılmasını sağlamak için vücut tarafından refleks olarak yapılır.
Unutmayın öksürük bir hastalık değildir sadece hastalığın bir belirtisidir. Sizlerde eğer öksürük sorununuzu ilaç veya antibiyotik kullanmadan atlatmak istiyor iseniz Prof. Doktor İbrahim Saraçoğlunun öksürük ve balgam için olan bu kürünü deneyin.
Ayrıca öksürüğün şiddetini azaltmak için şu adımları da uygulayın.

//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yatmış olduğunuz odanın nemli olmasını sağlayın.
Yaslığınızın altına destek koyarak biraz daha yükseltin.
Bol bol su içerek balgamın daha kolay dışarı atılmasını sağlayın.
Bitki çaylarınndan  faydalanın.
Sigara içilen ortamda bulunmayın.
Bulunduğunuz ortamın havalandırılmasını sağlayın.
Düzenli beslenmeye özen gösterin.
Spor yapın.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlunun  öksürük ve balgam için soğan kürü tarifi 
Malzemeler
Bir adet orta boy soğan
2 bardak su
Hazırlanışı
Orta boy soğanı kabuklarını soyun ve 7 eşit parçaya bölün. Ardından bir tencereye alarak üzerine 2 bardak suyu ilave edin. Ocağa alarak kaynatın kaynayan suyu yaklaşık 3 dakika kadar daha kaynatın ve ocaktan alarak soğumaya bırakın. Soğan çayını ılık olduğunda için. Her içme için taze olarak cayi hazırlamaya özen gösterin. Bu çay aynı zamanda kadınlarda oluşan yumurtalık sorunlarınada kullanılmaktadır.

Eğer öksürüğünüz balgamlı ise 
Malzemeler 
500 ml su
7 veya 8 adet keçiboynuzu
Hazırlanışı
500 ml suyun içine  7 veya 8 adet  keçiboynuzunu kırarak atın. Daha sonra ocağa alarak bu suyu kaynatın. Hergün sabah ve akşam bu çaydan bir bardak için. Yaklaşık olarak 3 gün sonra balgam atılmaya başlayacaktır. Eğer sigara içiyor iseniz bu kür size sigaraya bağlı öksürüklerde yardımcı olacaktır.

Yorum yapın