Karanfil Suyu Saç Çıkarır Mı?

Son yıllarda artan stres ve düzensiz beslenme sonucunda çok önem verdiğimiz saçlarımız dökülmeye başlıyor. Farklı özelliklerde ve çeşitlerde saç bakım ürünleri kullanıyor olsak da, sonuç değişmiyor ve her geçen gün bu durum daha da ilerliyor. Saçlar için yapılan bakım da düzensiz şekilde yapıldığında ise tekrar dökülmeye başlıyor. Bugün sizlere mutfaklarımızın vazgeçilmez baharatlarından olan ve severek tüketmiş olduğumuz karanfilin dökülen saçları nasıl çıkartacağını ve dökülmeye nasıl engel olduğunun konusunu paylaşacağız. Bu işlem için ekstra bir ücrete gerek kalmadan evdeki iki malzeme ile kolayca hazırlıyor olacaksınız.

karanfil suyu sac cikarir mi

Karanfil suyu nasıl yapılır?
Karanfil suyu için gerekli olan malzemeler sadece su ve karanfildir. Bu iki malzeme ölçülü şekilde kullanıldığında dökülen saçlarınızın yeniden çıktığını göreceksiniz.
Gerekli malzemeler

 • 500 mllik pet şişe
 • Bir avuç karanfil
 • Su
Hazırlanışı
Bir avuç karanfili pet şişe içine koyun ve pet şişenin ağzına kadar su doldurun. Su içme suyu olmak zorunda değil herhangi bir su kullanılabilir. Daha sonra karanfilli suyu yaklaşık olarak bir hafta kadar bekletin. Suyun rengi siyah olduğunda bu suyu her akşam saç diplerinize doğru yedirin ve oval şekilde masaj yapın. İşlemi uyguladıktan sonra isterseniz durulayabilirsiniz. Fakat durulamak istemiyorsanız, sorun olmaz çünkü karanfil suyu saçınızda ne kadar uzun kalırsa o kadar iyi şekilde saç köklerinizi besler. Bu işlemi uyguladıktan sonra yaklaşık olarak 1 hafta sonunda saçlarınız da ki dökülmenin tamamen durduğunu göreceksiniz. Bir hafta uyguladıktan sonra kademeli olarak 1 gün 2 gün ara vererek kullanmayı sürdürün. En son haftada bir kere uygulayın ve saçlarınız da ki değişimi görün. 

//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Not: Bu uygulamada dikkatli olun ve karanfil suyu elbisenize bulaşmasın. Eğer pet şişe içinden suyu saçınıza dökmek zor geliyor ise bunun yerine fıs fıs şişesine koyun ve saç diplerinize bu şekilde uygulayın. 

Karanfil suyu saç çıkarır mı?
Karanfil suyu eğer düzenli şekilde kullanılır ise dökülen saçların yerine yeni saçlar çıkarmaya başlayacaktır. Bu konu ile ilgili bir çok forumda olumlu sonuçlar alındığına dahil bilgileri görebilirsiniz. Çünkü karanfil suyu saç besleyici özelliği olan bitkiler arasında yer alır. Fakat etkiyi görmek için düzenli şekilde kullanılması gerekir. 
Karanfil yağının saça faydaları
Saç dökülmenize eğer karanfil suyu yerine karanfil yağı kullanmak istiyorsanız. Kullanmanızda herhangi bir sorun olmaz ve karanfil yağını da saç diplerinize uygun şekilde masaj yaparak yedirmeniz gerekir. (Bu işlem için karanfil yağı aldığınız zaman üzerindeki kullanım şeklini düzgünce okuyup uygulayın).  Belli müddet kullandıktan sonra karanfil yağının saçlarınızı çıkardığına şahit olabilirsiniz. Karanfil yağı seçtiğinizde ürünün kaliteli olmasına dikkat edin. Çünkü bazı markalar gerçek malzeme yerine yan malzeme ile veya herhangi bir sıvı yağı kullanarak bu tür yağ üretimi yapmaktadırlar. 

  Etiketler

  karanfil suyu kullanıcısı

  karanfil sac çıkarır mı 

  karanfilin saça faydaları 
  saç için karanfil kürü 
  karanfil ile saç gürleştirme

  karanfil suyu saç 

   karanfil saç da kullanımı

  Yorum yapın