Limon Yağı İle Tüylerden Kurtulma

Limon yagi

Güzellik reçetelerinin en önemli maddelerinden olan limon, aynı zamanda sağlık açısından da çok önemli bir besindir. Çok önemli bir sebze olan limon özellikle kadınlar için son zamanlarda özelliğini daha da artırmış ve istenmeyen tüylere çözüm olmuştur. İster limon yağı isterseniz limonun kendisi ile yapılan kürler, istenmeyen türlere kalıcı çözüm sunmuştur. Bugün sizlere limon yağı ile tüylerden nasıl kurtulunur sorusunun cevabını vereceğiz. Üstelik makalemiz içinde limon yağı almakta zorluk çekenler için evde limon yağı nasıl yapılır bunun bilgisini de vereceğiz.

//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Limon ile tüyler nasıl yok edilir?
malzemeler
1 çay kaşığı tuz
Yarım limon
Hazırlanışı
Limonun içeriğinde bulunan asit nedeni ile kıllar, bu asidin etkisi ile zamanla yok olmaktadır.Bu kürün işe yaraması için düzenli şekilde yapılması gerekir.  Limon ile istenmeyen tüylerden kurtulmak için ilk olarak yapılması gereken kılları kökünden ağda veya başka bir araç  almaktır. Daha sonra bir bardak için yarım limon sıkılır ve içine bir çay kaşığı tuz atılır. Bu karışım tüylerden temizlenmiş olan bölgeye 3 gün boyunca günde 2 kere masaj yaparak yedirilir. 3 gün dolduktan sonra ise daha yapılmaz ve tüylerin çıkmasına kadar beklenir. Tüyler çıktıktan sonra tekrar temizlenir ve aynı işlem uygulanır. Bu kür düzenli şekilde uygulandıktan sonra kalıcı çözümler getirmektedir. Çünkü limon içindeki asit nedeni ile zayıf kıl kökleri yanar ve  kürün içindeki tuz ile zamanla tüyler yok olur.

Limon yağı ile tüyleri yok etme
Limon yağı da limondan yapılmış olduğu için limonun kendisi gibi etki eder. Bu kürün ise yaraması için 6 uygulama yapılması gerekir. Daha sonra herkesin tüy kalınlığı farklı olduğundan dolayı kendinizin seasını uzatabilirsiniz. Genel olarak tüylere etki etmesi için gereken süre 6 uygulama ile sınırlıdır.

Limon yağı ile tüy azaltma için malzemeler
Limon yağı

Hazırlanışı
İstenmeyen tüyler kökünden ağda veya cımbız ile temizledikten sonra limon yağı o bölgeye dairesel hareketler ile sürülür. Bu uygulama tüyler alındıktan sonra ilk iki gün günde bir defa yapılır. Daha sonra tüyler tekrar çıktığında yapılması gerekir.

Evde limon yağı nasıl yapılır?
Limon yağı güzellik sektöründe çok fazla kullanıldığından dolayı fiyatı biraz pahalıdır. Sadece güzellik sektörü değil antiseptik özelliği de olan limon yağı mikroplara karşıda kullanılmaktadır. Bu yuzden fiyatı diğer yağlara göre biraz daha pahalıdır. Şimdi evde nasıl limon yağı yapılır bunu inceleyelim.
Gerekli malzemeler
6 adet limon
1 su bardağı zeytin yağı
Tülbent

Hazırlanışı
1 su bardağı zeytin yağını bir tencere içine alıyoruz ve ısıtıyoruz. Isıtma derecesi 70 derece olmalı ve 70 dereceyi geçirmemelidir.
Daha sonra limonları yıkayıp suyunu kuruluyoruz ve sarı kısmı rendeliyoruz. Dikkatli olun limonun içi olan beyaz kısımını sakın rendelemeyin.
Rendelenmiş olduğumuz kabukları zeytinyağı ile birleştirip güzelce karıştırıyoruz.
Bu karışım yaklaşık 5 veya 6 saat boyunca kenarda beklesin.
Bu süre dolduktan sonra karışımı bir bülent yardımı ile süzüp limon yağımızı hazır ediyoruz.

Yorum yapın