Regl döneminde daha güzel olun!

Kendimizi en hassas ve çirkin hissettiğimiz regl döneminin kabusa dönüşmesine son vermemiz mümkün! Nasıl mı? Cevabı küçük sırlarda saklı…
Hormon seviyesinde değişimlerin olduğu regl döneminde, birçok kadının vücudunda da farklılıklar oluyor. Kimilerinin göğüsleri şişerken, kimilerinin saçları bir türlü şekle girmiyor; kimilerinin ise gözü tatlıdan başka şey görmüyor. Birkaç basit yöntemle tüm bu olumsuzluklardan kurtulup, her şeye rağmen güzel görünebilirsiniz…
Sivilcelerde çoğalma
Yüzümüzü basan sivilceler regl döneminin habercisi olabiliyor. Onlardan kurtulmak için sakın sıkmayı düşünmeyin. Regl dönemi öncesinde yüzünüzü düzenli bir şekilde antiseptik solüsyonla temizleyerek, bu sorunu minimuma indirebilirsiniz.
Kendini şiş hissetme
Hormon seviyenizin değişmesi nedeniyle, regl döneminde vücudunuz su tutabilir, bu da şişkinliğe neden olur. Uzmanlar, vücuda alınan ve atılan sıvı arasında bir denge olması gerektiğini söylüyorlar. Bu nedenle regl döneminde bol su içip, potasyum bakımından zengin meyveler tüketmekte fayda var.
Şekil almayan saçlar
Regl döneminin en önemli olumsuzluklarından biri de, çabuk kirlenen ve şekle girmeyen saçlardır. Saçınızı, bu dönemde her gün ve türüne uygun bir şampuanla yıkamanız iyi olur.
Ciltte solgunluk
Hassaslaşan ve kuruyan ciltler de regl döneminin işaretleri arasındadır. Bu dönemde vücudunuzun nefes almasını sağlayın. Yağ dengeleyici ürünlerle, cildinizin yağ salgılamasına ve düzenlemesine yardımcı olun. Matlaşan cildinizi, parlak gösteren ürünler kullanın.
Yeme arzusu
Aklınızdan çikolata, dondurma ve bol şerbetli tatlılar çıkmıyor mu? Sürekli tatlı bir şeyler yeme ihtiyacınız varsa, anlayın ki regl döneminiz geliyor. Kendinizi basit karbonhidratlı tatlı gıdalardan uzak tutup, et, karaciğer, balık, yumurta, süt, yeşil yapraklı sebzeler ve kuru meyvelerin tüketimini artırarak, bu dönemi dengeli beslenerek geçirebilirsiniz.
Göze batan kırışıklıklar
Göz çevrenizde kırışıklıklar fark ediyor, kendinizi olduğunuzdan daha bitkin hissediyorsanız regl döneminiz geliyor demektir. Cilt renginize göre aydınlatıcı kapatıcı kullanarak, yüzünüzü daha canlı gösterebilirsiniz.

Yorum yapın