Sağlıklı yiyeceklerin fazlası kilo yapar

Şişmanlamanıza sebep olabilecek sağlıklı yiyecekler de var!
Aşırı kilolardan kurtulmak veya daha sağlıklı olmak için tercih edilen bazı besinler, fazla tüketimle birlikte kilo alımına sebep olabilmekte.
Suşi
Son yıllarda ülkemizde de sıkça tüketilmeye başlanan suşi, balık ağırlıklı bir yemek olsa da içerdiği krem peynirler ve soslar kilo alımına neden olabilmekte. Bir tabak suşi, ortalama 500-600 kalori edebiliyor.
Kuru meyveler
Kuru meyveler uzmanlarca tüketilmesi gereken besinler arasında yer alıyorlar. Ancak bilmek gerekiyor ki kuru meyveler, taze meyvelerden daha yoğun olduklarından dolayı sekiz kat daha fazla kaloriye sahipler.
Granola
Yulaf, ceviz ve fındıkla hazırlanan granola, içerdiği yağ ve şekerlerle tam bir kalori deposu haline gelebiliyor. Yağlı ve şekerli bir tabak granolada ortalama 500 kalori olabiliyor.
Sütlü Kahve
Kahvenize kattığınız süt oldukça masum gözükebilir. Ama günde üç kez içtiğiniz sütlü kahve, size günde ortalama 200 kalori daha fazla kazandıracaktır.
Vejetaryen Hamburgeri
Etsiz bir hamburger size daha az kalorili gelebilir ama işin aslı pek de öyle değil. Vejetaryenler için hazırlanan hamburgerler de tıpkı etli hamburgerler gibi fazla fazla kalori kazanmanıza neden olabilir. 
Bu tip hamburgerler, içerdiği yağ, peynir ve diğer besin öğeleriyle tek başına, size ortalama 600 kalori kazandırabilir.

Yorum yapın