Siyah Kimyon Tohumu Yağı Faydaları

Siyah kimyon tohumu yagi
Kullanımı Eski Mısır dönemine kadar uzamış olan siyah kimyon tohumu yağının bir çok hastalığa hemen şifa olması ile son zamanlarda dikkat çekiyor. İçeriğinde bol miktarda miyatik asit, palmitik asit, stearik asit, proteinler ve vitaminlerin bulunduran siyah kimyon tohumu yağı, bunların dışında demir, bakır, çinko ve fosfor bulundurarak vücudun ihtiyaç duymuş olduğu tüm gereksinimleri bu vitaminler ile kolayca sağlamaktadır. 
Tahminlere göre siyah kimyon tohumu yağını ilk olarak Hipokratın kullanmış olduğu düşünülerek, faydalarından ise her geçen gün büyük bir insan kitlesi yarar sağlamaktadır. Bir çok hastalığın önlenmesinde fayda sağlayan yağ, aynı zamanda  otoimmün sistemi güçlendirir ve bu sayede bir çok hastalığı önler. 
Siyah Kimyon Tohumu Yağı Kullanım Şekli 
Siyah kimyon tohumu yağını eğer cilt ve saç  için kullanacak iseniz, yağı almış olduğunuz aktarada danışarak şampuan ve losyonunuz içine katarak kullanınız. Bunun dışında çeşitli hastalık için siyah kimyon tohumu yağını kullanacak iseniz her sabah bir çay kaşığı içerek kullanabilirsiniz. Bu kullanım şekli genel kullanım sekline özgüdür. Sizler size özel sekilde kullanımı için Bu yağı nereden aldıysanız oraya danışarak kişiye özel kullanım şeklini öğrenebilirsiniz. 
Siyah Kimyon Tohumu Yağının Faydaları Şunlardır: 
Kanser önleyici : Bazı bilim adamlarının yapmış olduğu bir araştırmaya göre bu yağ, anti-tümör etkisi göstermektedir. Bu sayede çağımızın en çok karşılaşılan kanser türlerinden olan kolon, prostat, pankreas gibi kanser türlerini önlemektedir. 
2.Karaciğere etkileri: Karaciğer solunum için hayati değerler taşıyan organlardan biridir. Bunun dışında toksinlerin işlenmesi gibi görevleri de bulunur. Kara kimyon yağı karaciğer temizliği yaparak Karaciğerde oluşabilecek hastalıkları engellemektedir. 
3.Şeker hastalığı: Kara kimyon tohumu yağı, şeker hastalığı olarak bilinen diyabet hastalığına fayda sağladığı bilinmektedir. Fakat bu yağ diyabet hastalarına şişkinlik veya kabızlık gibi yan etkisi de göstermektedir. 

//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

4.Kilo Verme: Son yıllarda artan obezite sorunu için insanlar birçok yolla başvurmaktadırlar. Bu yağ kişinin sağlıklı şekilde kilo vermesine ve kiloya bağlı rahatsızlıkların önlenmesine yardımcı olmaktadır. Ciddi bir ostah kesici özelliği bulunan siyah kimyon tohumu yağı aynı zamanda kolestrol seviyesini de düzenler. 

5. Astım ve alerjiye iyi gelir: Kişinin herhangi bir besine göstermiş olduğu alerji düzeyini hafifletir veya tamamen tedavi eder.  Ayrıca astım hastalığına fayda sağlamaktadır. 
6. Mide ve bağırsak sorunları: Bagirsaklarda meydana gelen parazitlerde kullanılan siyah kimyon tohumu yağı aynı zamanda mide ile ilgili olan şişkinlik hazımsızlık gibi sorunlara da fayda sağlamaktadır. 
7.Saç ve cilt sağlığı: Siyah kimyon tohumunun sedef ve egzama gibi hastalıklara fayda sağladığı için çok fazla tercih edilmektedir. Ayrıca ciltdeki pigmentlerde meydana gelmiş o olan sorunlara da fayda sağlamaktadır. En mucizevi etkisi ise saçlara olan kısmından gelmektedir. Saç dökülmelerine   ve saç ilgili sorunlara antioksidan ve antimikrobiyal etkisi ile çözüm sağlamaktadır. 

Yorum yapın