Soda Şişesinden Mumluk Yapımı

soda sisesi mumluk yapimi

Son yıllarda artan geri dönüşüm projeleri hem evdeki atıkları değerlendirmeyi hemde doğayı daha az şekilde kirletmemeyi sağlıyor. Evde bulunan herhangi bir şişe veya farklı bir malzeme uygun süsleme ve yaratıcılık teknikleri ile adeta çok güzel bir tasarımın ortaya çıkmasına vesile oluyor. Bugün bu yaratıcılık üzerinden yapacağımız harika bir değerlendirme bulunuyor. Zaten bu konu üzerinde özellikle hobi işlemleri ile ilgilenen ev hanımları adeta yaratıcılıkla sınır tanımayarak her gün farklı bir güzelliği ev içine dahil ediyor. Dekorasyondan bahçe düzenlemelerine kadar her türlü geri dönüşüm projeleri üreterek hem ev ekonomisine katkı sağlıyor hemde daha az şekilde malzeme kullanarak gelecek nesile düzgün bir dünya bırakıyor.

Bugünkü konumuz yaratıcılık alanında farklı bir deneyim ile, evlilik hazırlığı yapan kişilerin işine yarayacak nitelikte bir çalışma içinde yer alıyor. Çalışmanın adı ise soda şişesinden mumluk yapılışı olup kolay şekilde yapılan bir çalışmayı kapsıyor. Soda şişesinden mumluk özellikle kına gecelerinde çok fazla şekilde kullanılarak hem hoş bir görüntü hemde kına için az masraf yapılmasını sağlıyor. Bu işlem için özel bir el becerisine gerek yok sizlerde evinizde kolay şekilde mumluk yaparak kendiniz için farklı bir aksesuar yapabilirsiniz.

//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yapılışı oldukça basit ve eğlenceli olan soda şişesinden mumluk yapımı, sizin farklı bir kına gecesi sürpriziniz olabilir. Sadece kına gecesi için değil evinize aksesuar olarakta hazırlayacağınız bu güzel mumluklar için tek yapmanız gereken evinizde içmiş ve çöpe atmak için bekleyen soda şişelerini biriktirmektir. Bundan sonra ise evinizde bulunan süsleme malzemeleri ile soda şişelerini süsleyerek evinize veya herhangi bir organizasyonunuza bu süslü soda şişelerini götürmektir.

Soda şişesinden mumluk yapımı için gerekli malzemeler

 • Boş soda şişeleri
 • Aleminyun folyo
 • Kurdele
 • Çiçek
 • Tül
 • Boncuk
 • Yapıştırıcı
 • Mum
 • Çeşitli süs eşyaları
 • Kumaş parçaları
Soda şişesinden mumluk Nasıl yapılır?
soda siseesi mumluk yapimi
Boş şişeler biriktirildi

maden suyu sisesi mumluk yapimi
Aleminyum folyo ile güzelce kaplandı
soda sisesi susleme
Uygun güzel kırmızı tül ile ölçüm yapılarak kaplandı ve kırmızı kurdele yardımı ile boğaz kısımları kaplandı. 

maden suyu sisesi mumluk yapimi
Mumlar soda şişelerinin içine yerleştirildi ve boğaz kısımlarına güller yapıştırıldı. 
 1. Boş olan soda şişesini alın ve etrafını aleminyum folyo kaplayın. 
 2. Üzerine istediğiniz renkte herhangi bir tülü ölçerek kesin ve güzelce kaplayarak boğaz kısmını kurdele ile sıkıca bağlayın.
 3. Daha sonra istediğiniz renkte mumları şişenin içine yerleştirip fazla gelen tülü resimdeki gibi kesin. 
 4. İstediğiniz renkte olan gülleri yapıştırıcı ile şişenin boğaz kısmına resimdeki gibi yapıştırın.

Resimler birhayalelemi.blogspotttan alınmıştır. 

Etiketler: 
 

Yorum yapın