Soru cevaplarla güzellik önerileri

konu baslikGüzellik önerilerimize kulak verin…

Muhteşem Kokun
Maalesef parfümlerin üzerimizden çabucak uçmak gibi kötü bir huyları var. İşte size daha uzun süre üzerinizde kalmaları için birkaç öneri:
►Nabız bölgeleri her nabız atışında bir ısı yaydığı için kokuyu bileklerinizin iç kısmına ve boynunuza sürmenizde fayda var.
►Kuru bir cilt kokuyu çok fazla üzerinde barındırmaz. O yüzden kullandığınız kokuya ait losyonu uygulayarak hem cildinizi nemlendirebilir hem de kokunun üzerinizde daha yoğun kalmasını sağlayabilirsiniz.
►Kıyafetlerinizin iç dikişlerine sıkacağınız bir vücut spreyiyle her hareketinizde etrafa güzel bir koku yayabilirsiniz.

Fırçalarınızı Kenara Koyun! 
Acele etmeleri gerektiğinde, makyör ve makyözler, yumuşak bir görünüm verebilmek için, makyaj fırçalarıyla vakit kaybetmektense parmaklarını kullanmayı tercih ederler. Onların tarzını uygulayabilmek için:
►Orta ve yüzük parmaklarınızı kullanarak fondöteni dışarıya doğru yayın. Böylelikle kusursuz bir görünüm yaratmış olursunuz.
►Uzun süren bir kalıcılık için rujunuzu, dudağınıza orta parmağınızla sürmenizde fayda var. Alt dudağınızın altına damlatacağınız dudak parlatıcısı ise dudaklarınızın daha hacimli görünmesini sağlayacak.
►Simli bir göz farını yüzük parmağınızı kullanarak sürebilirsiniz. Gözlerinize parlaklık kazandırmak için serçe parmağınızla gözünüzün iç kısmına inci renkli bir far uygulayabilirsiniz.

Gece kreminizi yüzünüze uygularken, sivilcenizin üzerine sürmekten kaçınmalı mısınız?
Çok kalın bir krem veya gözeneklerinizi tıkayabilecek kadar yoğun formülü olan bir ürün kullanmadığınız sürece buna gerek yok. Ancak, sivilcenizden kurtulabilmek için özel bir bakım yapıyorsanız üzerine başka bir şey sürmemek en iyisi. Dermatolog Jody Levine, bu ürünlerde bulunan salisilik asit gibi aktif içeriklerin herhangi bir engele takılmadan cildinize derinlemesine işlemesi gerektiğini belirtiyor.

Sırtı açık bir elbise giyince cildimin muhteşem görünmesini nasıl sağlayabilirim?
Dermatologlar, sırtınızı ölü derilerden arındırmak için peeling yapmanızı öneriyor. Burası, ulaşması zor bir bölge olduğundan uzun saplı bir lif kullanabilirsiniz. Harika bir ışıltı elde etmek için, otobronzan sürün (çizgi çizgi olmamasına dikkat edin).

Saçlarımın kuruyan uçlarına saç yağı kullanmalı mıyım?
Derin nemlendiriciler protein içerdikleri için, sık kullanıldıklarında saçı sertleştirebilirler. Ancak saç yağları bitki özleriyle besler. Saç uçlarına az miktar yağ uyguladıktan sonra fön tutmayı ihmal etmeyin.

Erkek arkadaşım her sabah gözünde çapakla uyanıyor. Bunu sebebi nedir?
Göz doktoru Marguerite McDonald, erkek arkadaşınızın, gözleri hafif açık şekilde uyuduğunu belirtiyor. Bu çok normal bir durum olsa da gözlerde böyle bir sorun yaratabiliyor. Vücut ıslak bir madde üretiyor. Bu da sabaha kadar kuruyup çapağa sebep oluyor. Geceleri, gözüne rahatlatıcı bir merhem veya damla uygulamasını önerebilirsiniz. Sorun devam ederse göz doktorunuza danışabilirsiniz.

Göz makyajım aktığında kendimi kötü hissediyorum. Bunun oluşmasını nasıl önleyebilirim?
Ter ve yağ, göz farınızın akmasına sebep olur. O nedenle farınızı sürmeden önce göz kapaklarınızın üzerine bir baz veya kapatıcı sürerek akmayı önleyebilirsiniz. Krem bazlı farlar bozulmaya daha fazla meyillidir. Ancak göz üzerine pudralı bir far sürerek makyajınızı yerinde tutmanız mümkün olabilir. Akma problemi devam ederse, gözünüzün üzerine fazla yağı emen kağıtlardan uygulayabilirsiniz

Kaynak : Cosmopolitan

Yorum yapın