Yaşlanmayı geciktiren ürünler


Cilde bin bir fayda sağlayan yüz serumları ve kremler yaşlanma karşıtı ‘anti-aging’ etkileriyle öne çıkıyor…

‘Zaten birkaç basamaklı, uzadıkça uzayan bir cilt bakımı ritüelim var, serum da nereden çıktı şimdi!’ demeyin… Yüz serumları anti-aging özellikleriyle belki de cilt bakımınızın en önemli basamağını oluşturuyor.
Neden serum kullanırız?
Cildi temiz tutmak, yeterli şekilde nemlendirmek, bol su içmek ve dengeli beslenmek anti-aging adına düzenli bir şekilde yapmamız gerekenler arasında. Ama bir adım daha öteye gidebilir, cildinize daha fazla fayda sağlayabilirsiniz. Nasıl mı? 
Yüz serumlarının amacı, normal nemlendiricilerin ulaşamadığı, cildin en derin katmanlarına inmek ve cildi beslemektir. Serumlardaki yüksek besin konsantresi cilt tarafından hızlıca emilir ve cilt bu şekilde iyileşme, doğal bir şekilde yenilenme sürecine girer. Yani siz uykudayken cildiniz de bir nevi güzellik uykusuna yatmış, gece boyunca ona çok faydalı gelecek bir ‘vitamin kokteylini’ diyelim, içmiş olur! 
Serumlar anti-aging dışında cilt lekeleri veya akne gibi birkaç farklı cilt sorununu hedef alabilir. Aslında cildin daha güzel ve daha genç görünmesini sağladıkları için hepsi aynı kapıya çıkıyor diyebiliriz. 
Serum nasıl uygulanır?
İlk etap temizlik olmalıdır. Ardından cilt bakımı rutininize bağlı olarak dilerseniz dengeleyici tonikler veya sütler uygulayabilirsiniz. 
Serum kullanırken çok küçük bir miktar sürmeniz gerektiğini unutmayın. Bu ürünlerin az miktarlarda ve yüksek fiyat etiketleriyle satılmalarının bir nedeni var sonuçta… Küçük bir miktarı avucunuza alın ve avuç içlerinizi birbirine sürterek serumu biraz ısıtın. 
Anti-aging serumlarını yukarıya doğru hareketlerle, yani yer çekimine karşı gelerek uygulayın. 
Çoğumuz boynumuzu nemlendirici sürerken de atlayabiliyoruz ama bu bölgeye de serum sürmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. Yaşı en erken ele veren bölgelerden biridir çünkü!
Günlük nemlendiricinizi veya gece kreminizi sürmeden önce serumun cildiniz tarafından tamamen emilmiş olduğundan emin olun. Eğer beklemeden son aşamaya geçerseniz serum işini doğru yapamaz.
Serumunuzun kullanma talimatlarına uyun. Genelde bu tür yoğun içerikli ürünler gece sürülse de bazılarının günde iki defa kullanıldığında verimli olacağı belirtiliyor. Ayrıca kullandığınız serumun yaşınıza uygun olup olmadığını da kontrol edin.
Ve işte en beğendiğimiz yüz serumları:
Estee Lauder Advanced Night Repair / Geliştirilmiş Gece Onarıcı Konsantre
Advanced Night Repair, sayısız ödülün sahibi ve benim kişisel olarak denediğim, gerçek bir ‘mucize’ olduğuna karar verdiğim bir ürün. 21 günlük kullanım sonucunda cildinizin belirgin hasarlardan arınmış olacağı vaat ediliyor. Ben üç hafta boyunca kullanma lüksüne sahip olamadım çünkü elimdeki bir eşantiyondu maalesef. Hatta bittiğinde çok ama çok üzüldüm. İnanın, minik damlalar halinde on güne yaymayı başardığım bu deneyimin sonunda, hatta gün be gün etkisini gördüm. Sanki sabah uyandığımda cildim daha dinlenmiş ve canlı görünüyordu. Çok dramatik bir değişiklikten bahsetmiyorum. İnanabildiğiniz, devamını getirmek isteyeceğiniz bir fark anlatmak istediğim… Konsantre versiyonu 5 kat daha fazla patentli onarıcı kompleks içerdiği için daha az kullanabilir, daha çok verim alabilirsiniz. 
30 ml. 162,25 TL.
Chanel Precision Ultra Correction Serum Ultra Düzeltici Serum
Bu ürünün adını çok seviyorum. İnsanı direk tavlamıyor mu? ‘Ultra düzeltici’, yani hemen ve belirgin sonuçlar veren hedef odaklı bir serum. Sabah ve akşam nemlendirici öncesi uygulandığında, lif üretimini hızlandırarak sarkmış olan cildi toparlamaya, gerginlik kazandırmaya yarıyor. Chanel markasının verdiği güven de olunca, bence mutlaka denenmesi gereken ürünler arasına giriyor… Şişesi bile yeter aslında! 
30 ml. 269 TL. 
Clinique Repairwear Extra Help Serum / Gece bakımı serumu 
Serumun amacı ihtiyacımız olan o ekstra ve fazladan desteği sağlamak. Sürünce iyi hissedeceğimiz, sonucunu da hem fiziksel hem de psikolojik olarak aldığımız bir üründür. Clinique Repairwear o ‘ekstra yardımı’ kesinlikle sağlıyor. Gece boyunca nem kaybını önüne geçen, dolayısıyla cilde kaybettiği esnekliği ve gerginliği geri kazandıran bir serum olduğunu söyleyebiliriz. Her Clinique ürününde olduğu gibi yine hafif ve kokusuz bir kıvam… Eğer alerjik bir cildiniz varsa bu ürünü rahatlıkla kullanabilirsiniz. 
50 ml. 130 TL.
L’Occitane Immortelle Brightening Renewing Serum / Canlandırıcı Yenileyici Serum
Çekici ambalajları, muhteşem kokulu duş jelleri, vücut losyonları ve şampuanlarıyla tanıdığımız ve sevdiğimiz L’Occitane, normalde günlük cilt bakımı gibi tek düze ve sıradan bir prosedür için ilk uğramayı düşündüğümüz mağaza değildir belki de. Yani daha fazla keyif aldığımız, satın alırken fazladan bir haz veren ‘ekstra’ ürünleri oradan almak isteriz. Özeldir çünkü. Ama neden olmasın, her günümüzü eşsiz bir cilt bakımı deneyimine dönüştürmek aslında mümkün… Immortelle Brightening Serum ‘ölümsüzlüğü’, yani cildin ebedi güzelliğini baz alıyor. Her sabah makyaj öncesi kullanılıyor ve içeriğindeki Ölmezotu çiçeği yağı ve C vitamini aktif bileşeni ile ciltteki koyu lekeleri silikleştiriyor… Cildi aydınlatarak gençlik katıyor. 
30 ml. 83 TL.
Murad Night Reform Treatment / Yenilikçi Gece Bakımı
Serumların kralı, hedef odaklı bakım ürünlerinin adresi Murad, ‘devrim’ niteliğinde bir ürünle karşımızda! Sadece 10 dakika içerisinde cildinizde %28 sıkılaştırma ve elastikiyet kazandırıyor! Hücre yenilenmesini harekete geçiren ürün nem seviyesini yükseklerde tutarak cildin canlı kalmasını sağlıyor. Ayrıca her cilt tipine de uygun. Serideki diğer ürünlere de bir bakmanızı öneririz çünkü bu ürünler özellikle aynı serinin diğer ürünleriyle birlikte kullanıldığında çok faydalı oluyor. Day Reform TM Treatment ile birlikte kullanılması tavsiye edildi bana… 
30 ml. 220 TL.
Kaynak: pudra. com

Yorum yapın