ZeytinyağıTürk Kahvesi Maskesi Tarifi

zeytinyagi kahve maskesi
Siyah noktalar deri yüzeyinde kirli bir görüntüye neden oldukları için özellikle kadınlar tarafından temizlenmek istenen bir durumdur. Estetik görüntüye önem veren bu durumu daha iyi şekilde güzelleştirmek isteyen  herkesin seçeceği bir tarifi paylaşıyoruz sizinle. Zeytinyağlı kahve tarifi yani bu tarife göre artık sizlerde pahalı olan kozmetik ürünlerine para harcamadan evinizde rahatça uygulayabileceksiniz.  Hemde sıkıcı olan siyah noktalardan derinlemesine bir temizlik sağlayarak. 

Siyah nokta nedir? 
Siyah nokta, derinin alt katmanındaki fazla yağlanmadan dolayı kaynaklanan ve deri üzerindeki kir ile birleşip deri içine yerleşen bir cilt sorunudur. Özellikle ergenlik çağında çok fazla yağ üretimi nedeni ile karşılaşılan siyah noktalar aynı zamanda sivilcelerinde yerine geçerler.  Siyah nokta temizliği için piyasada binlerce kozmetik ürünü bulmanız ve satın almanız mümkün. Fakat sizlerde eğer doğal bir cilt maskesi yapmak ve bu şekilde siyah noktalardan kurtulmak istiyorsanız aşağıdaki tarifi muhakkak yapın. Böylece cildiniz hem ışıl ışıl parlayacak hemde siyah noktalardan eser kalmayacaktır. Doğallığı ile cildinizde her hangi bir tahrişe neden olmayacak olan zeytinyağlı Türk kahvesi tarifi, sizi kendine hayran bırakacaktır. 
Bugüne kadar çok kişiden duymuş olduğunuz Türk kahvesi ile cilt bakımının bugün farklı bir aşamaya geçmiş olduğu Zeytinyağlı Türk kahvesi maskesi sizi bir adım daha ileriye taşıyarak güzelliğinize güzellik katacaktır. Çünkü zeytinyağının içindeki besleyici vitaminler cildinizin canlılığını artıracaktır. Zeytin yağı aynı zamanda iyi bir besleyici ve nemlendirici olduğunu unutmayın. Ayrıca bu maskeyi denediğinizde tek yüzünüz değil ellerinizde yumuşacık olacaktır. 
Siyah notlardan kurtulmak için Zeytinyağı ve Türk kahvesi Tarifi 
Malzemeler
  • Yarım çorba kaşığı  zeytinyağı 
  • 2 tatlı kaşığı Türk Kahvesi telvesi
Maskenin Hazırlanışı
Kahvenizi yaptınız ve güzelce içtiniz şimdi dibinde kalan telveyi değerlendirme zamanı geldi. Yapmanız gereken ilk iş kahvenin telvesini bir kabın içine almak ve zeytin yağını üzerine dökmektir. Daha sonra bu iki malzemeyi güzelce karıştırıp yüzünüzde güzelce oval hareketler yardımı ile sürün. Sürme işleminin ardından ise yaklaşık 5 dakika kadar bekleyin ve bol soğuk su ile yüzünüzü güzelce temizleyin. Durulama işlemi zeytinyağının temizlenmesine kadar sürsün. Bu tarifi haftada iki kere uygulayın ve siyah noktaların gidişine şahit olun. 
Zeytinyağlı Türk kahvesi için dikkat edilmesi gerekenler
  1. Zeytinyağlı Türk kahvesi maskesi özelikle göz çevresine sürülmemesi gerekir. Çünkü burada yanma hissi verebilir.
  2. Bu maske kolay ve hızlı şekilde hazırlanır. Bu yüzden fazla yaparak dolapta bekletmeyiniz. 
  3. Özellikle doğal zeytinyağı bulabilirseniz maskeniz daha iyi olur. Fakat elinizde normal bir zeytinyağı varsa onuda gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. 
  4. Maskeyi cildinize uyguladıktan sonra isterseniz günlük losyonlarınızı da sürebilirsiniz. 
  5. Bu  maskeyi haftada iki kere uygulamanız olumlu sonuç almanız için yeterlidir.
  6. Maske uygulandığında eğer ciltte kaşıntı döküntü tarzında bir rahatsızlık yapıyorsa kullanmayın belli süre dolduktan sonra kullanın. 

Yorum yapın